banner

Podujatia

Prejazd Ľubovnianskou vrchovinou - 50. roč.

Typ podujatia:
lyžiarska turistika
Miesto podujatia:
Ľubovnianska vrchovina
Dátum konania:
08.02.2020


Vedúci podujatia: Jaroslav Macko, tel.: 0918 676 465, mmackojaroslav@gmail.com

Pozývame Vás na lyžiarsky prejazd Ľubovnianskou vrchovinouu - jubilejný 50. ročník.
Podujatie vzniklo spolu s podujatiami "Prejazd Pieninami" a "Prejazd Spišskou Magurou". Spomienkové slávnostné posedenie sa uskutoční po poslednom uskutočnenom podujatí "Prejazd Ľubovnianskou vrchovinou" 8.2.2020.


Ľubovnianska vrchovina je flyšové pohorie Východných Beskyd. Na západe hraničí s Pieninami, na juhu so Spišsko-šarišským medzihorím a Čergovom a na východe s Ondavskou vrchovinou. Maximálnu nadmorskú výšku dosahuje na vrchole Eliášovky (1 023,4 mnm) v severozápadnej okrajovej časti pohoria (na slovensko-poľskej hranici).Hlavný hrebeň vedie z Eliášovky cez Medvedelicu, sedlo Vabec, Široký vrch, Sulínske sedlo na Sliboň. Prejazd Ľubovnianskou vrchovinou patrí medzi naše najstaršie podujatia a tento rok sa bude konať už 50 ročník.

Trasa začína v obci Hraničné (530mnm). Pokračuje cez Skalnú, Doščenú, Osly (859 mnm) a končí pod hradom Ľubovňa (711mnm).
Dlžka trasy je asi 17 km. Odvoz do Hraničného bude zabezpečený objednaným autobusom.
Zraz účastníkov: v sobotu 8.2.2020 o 9.00 h na parkovisku pred športovou halou.
Štartovné (slávnostný obed + prípitok, doprava): pre členov OT ŠKM v Starej Ľubovni je 3 € a pre nečlenov 4 €. Všetci po termíne + 1€.
Prihlášky: do štvrtka 30.1.2020 u vedúceho podujatia.

Poznámka: V prípade nepriaznivých snehových podmienok sa pôjde skrátená trasa pešo.